HC Garda vs HC Psanci

vs

Report

Omlouvám se, že píšu report ze zápasu Garda vs. Psanci až nyní, ale během svátků jsem se k tomu bohužel nedostal. Nuže, co o tomto zápasu říct. Podle mého názoru to bylo zatím pro diváky nejatraktivnější utkání. Nechyběly góly a občas ani emoce, ale pojďme se podívat na průběh zápasu trochu podrobněji.

Začátek vyšel jednoznačně lépe Psancům, kdy již v 11. minutě vedli 2:0 po gólech R. Šíra a M. Heinzla. Gardě se povedlo ve 13. minutě snížit ztrátu po střele R. Foldy, nicméně do konce první třetiny přidal další gól Psanců M. Heinzl.

Dalšího gólu se diváci dočkali až v polovině druhé třetiny, kdy L. Rybarik snížil stav utkání na 2:3 z pohledu Gardy. O minutu později však Psanci opět utekli na rozdíl dvou branek, a to když se trefil R. Jech. Do konce druhé třetiny se Gardě podařilo zásluhou P. Berana dotáhnou opět na rozdíl jedné branky.

V polovině třetí třetiny utekli Psanci opět na rozdíl dvou branek, neboť se prosadil M. Řehák. Nicméně Garda bleskurychle odpověděla zásluhou I. Pavlíka. Stejný hráč pak vyrovnal o tři minuty později skóre utkání na 5:5. Vyrovnání Gardu očividně nakoplo, zatímco Psanci byly notně zaskočeni. V 57. minutě se Garda poprvé ujala vedení, trefil se J. Fabián. Konečnou výhru 7:5 Garda pečetila gólem do prázdné brány 11 vteřin před koncem utkání.

Ačkoliv již před začátkem utkání bylo jasné, že Garda půjde do play-off z prvního místa a Psanci z druhého, na tempu hry to nebylo znát. Ani jeden z týmů nechtěl poprvé v sezóně prohrát. Po tomto utkání tedy drží neporazitelnost už jenom Garda. Dokráčí v tomto duchu až do finále? To se dozvíme v následujících dvou měsících.

Branky a nahrávky: 13. R. Folda (I. Pavlík), 33. L. Rybarik (R. Folda), 37. P. Beran, 51. I. Pavlík (L. Závěta), 55. I. Pavlík (L. Závěta), 57. J. Fabián (L. Závěta), 60. L. Brzák (P. Beran) – 8. R. Šír (R. Mikyska), 11. M. Heinzl (P. Sýkora), 16. M. Heinzl (R. Jech), 34. R. Jech (R. Šír), 51. M. Řehák (D. Blažek)

HC Garda: L. Čaban, L. Závěta, R. Folda, J. Trojan, J. Fabián, L. Rybarik, I. Pavlík, F. Šlejtr, V. Kesner, L. Brzák, P. Beran

HC Psanci: J. Heinzl, R. Jech, R. Mikyska, J. Coufal, M.  Řehák, J. Mikoláš, M. Heinzl, J. Kubec, D. Blažek, P. Sýkora, R. Šír, M. Čivrný